Look B video klipi dhe Parafjala

Q’kemi, y’all!

Është i juaji Gjizzle me video klipin “Look B” nga albumi “Extape, Vol. 2“.

Për këtë video falenderoj posaçërisht Nonejm, haverin që m’ka nejt n’qafë nonstop për me kry albumin e tani mi kry video klipet. Gjija osht i palodhshëm n’punë dhe i palëkundshëm n’vendosshmëri. Plus osht liricist i fellë. Fuck it, s’e meritojnë raptisht këtë artist po nejse…

Falenderimet tjera për video klip shkojnë për Sicksty9 që e ka rexhë beatin. N’fakt, ky osht beati i parë i Sicksty9 qe e kom ni edhe i pari qe kom zgjedhë me punu me to — kjo punë n’2016-ën. Yea, we go way back wit lil’ homie.

Tjetër, falenderoj Endrinën edhe personat qe shfaqen n’klip tu lujtë n’fushë n’Dardani. Kjo fushë, btw, osht afër shkollës fillore “Dardania” ku jom shku une si fmi kshtu qe ka vlerë t’veçant për haverin.

Mos te harroj ekipin ma t’dedikum najherAlba Connect qe s’kan lanë ide pa eksploru për me bo promocionin ma efektiv për album e video klipe. Prej drejtoreshës t’kompanisë, Mimozës, e deri te menaxherja e marketingut, Entela, e tani te koordinatoret e marketingut — krejt jon kon t’përfshimë edhe ju zgas dorën për punën e palodhshme!

Nejse se ja nisi dikush me gri kepë n’kit qimnone…

Ju don,

-Ek

“Pi Fillimit” – Ekrem Gj.

9

Ma n’fund dul edhe video klipi i 1-rë i jem… “Pi Fillimit”.

httpv://www.youtube.com/watch?v=b6ZCQ7omG58

Muzika: K.O.
Regjia: K.O.
Miksimi: Ekrem Gj.

Infusa Music bejbe 😀

Nëse doni me downloadirat spotin si fajll (.wmv), klikoni kty.

Infusa-Infinit në Nju Jork

7

[UPDATE] Qiky o’ tripi: n’vitin 2007, Da Ghost u ardh prej Switzerland n’Nju Jork, A-Link jon’ ardh prej Idaho n’Nju Jork, Ekrem Gj. edhe K.O. kan organizu (me ndihme t’madhe prej Radio Melosi-t) promovimin e albumeve “Shqip-Hop” edhe “Rilindja”. Qiky osht video i ngjarjeve sipas kamerës t’D.A.C. Continue reading