Kosova e Pavarur – Independent Kosova

1
Tungatjeta dashamirë, Pavarsia e Kosovës osht n’prag edhe krejt Shiptart n’krejt botën jemi t’gzum e t’emocionum. Une për veti jom shumë i gzum qe ma n’fund vendi jem osht i pamvarun! Ju uroj krejtve festim t’marë! -Ek

Viti 2007 u kry, NEXT

Tungatjeta njerzim, Viti 2007 po kryhet e jemi n’prag t’vitit t’ri, 2008. Ky vit u kon përplot ndodhi edhe pse pak m’ka ra me qite kong t’reja, albume, e qisi sene. Masi jemi n’prag t’ktij viti, deshta mi ra ni krug edhe niher vitit t’vjetër edhe me shkru qka Ekremi e Infusa kan bo.   Më shumë

Përmbledhje e kongve t’Ekrem Gj.

Së shpejti do të publikohet përmbledhja e 10 këngve më të mira nga Ekrem Gj. në mini-albumin e quajtur “Ekrem Gj. Mixtape (Vol. 1)“. Këngët do të mund të shkarkohen nga net-faqja EkremGj.com.

Ekrem Gj. i Nominuar në “Zhurma Show”

Ekrem Gj. është nominuar në “Zhurma Show 2005” nën kategorinë “Debutant” dhe “Album”. Më 10 dhjetor 2005 do të emitohet “Zhurma Show” në TV21 (ora 20:00).

Albumi i 3-të Filloj Pregaditjet

3
Albumi i 3-të nga Ekrem Gj., përkohësishti i titulluar “Eca”, ka filluar pregaditjet. Ky album do të përmbajë rreth 20 këngë.

Në dallim nga albumet e mëparshme, ky album do të ketë më shumë mysafir. Muzika, poashtu, do të jetë e punuar nga producent të ndryshëm nga “Infinit Records” si dhe jasht kompanisë.

Ky album pritet të publikohet në verën 2006. T’gjitha informatat do të publikohen në këtë faqe.